Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Varia

Varia

EKKTT programmist ja keeletehnoloogiast Eesti meedias

 

Keeletehnoloogiast ja EKKTT programmist on räägitud mitmetes tele- ja raadiosaadetes ja avaldatud artikleid ajalehtedes ja ajakirjades.

  • "Keele ja Kirjanduse" 2009. a. oktoobrinumbris ilmus ülevaade EKKTT teisest konverentsist. Artiklit saab lugeda siit.
  • Emakeelepäeva (14. aprill 2008) puhul ilmunud kultuurilehe "Sirp" lisa "Keele Infoleht" koosneski valdavalt EKKTT ja Eesti keeletehnoloogia alastest artiklitest. "Keele Infoleht" on kättesaadav Keelevärava kodulehel ning ka pdf failina siin.
  • "Keele ja Kirjanduse" 2008. a. märtsinumbris ilmus ülevaade EKKTT esimesest konverentsist. Artikkel on kättesaadav ajakirja kodulehel siin.
  • Emakeelepäeval rääkisid ETV „Vabariigi kodanike“ saates Tanel Alumäe eesti keele automaatsest tuvastusest ja Meelis Mihkla eesti keele sünteesist. Saadet saab vaadata siin.
  • 17. märtsi Bionina saates rääkis taas Tanel Alumäe eesti keele automaatse tuvastuse alasest tööst. Saadet saab vaadata siin.
  • EKKTT esimese konverentsi ajal lindistati materjali kahe keeletehnoloogiaalase "Keelekõrva" saate jaoks. Esimene neist oli Vikerraadio eetris 24. novembril 2007. Saadet saab kuulata otse või minnes läbi "Keelekõrva" arhiivi. Teine keeletehnoloogiaalane "Keelekõrva" saade oli Vikerraadio eetris 1. detsembril, 2007. Kuula saadet otse või mine läbi "Keelekõrva" arhiivi.

 

EKKTT logo

 
2008. a mais valmis pärast pikka arutelu ja disainiprotsessi EKKTT logo. Logost on mitmeid variante: eesti-, inglise-, ja mitmekeelses keskkonnas kasutamiseks, samuti ka värviline, mustvalge ja negatiivis mustvalge versioon. EKKTT logoga saab tutvuda siin.

Tegevused dokumentidega