Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus EKKTT projektid Intelligentne kasutajaliides andmebaasidele
Navigeerimine
« Jaanuar 2021 »
Jaanuar
ETKNRLP
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

Ülevaade

Eesmärk

Luua kasutajaliides, mis võimaldaks hõlpsat adapteerumist erinevatele ainevaldkondadele ja seostamist erinevate andmebaasidega. Liidest saab minimaalsete täienduste tegemise teel häälestada uutele ainevaldkondadele ja siduda andmebaasidega, andes seega kasutajale võimaluse pöörduda andmebaasi poole eesti keeles ning saada vastuseks adekvaatset infot. Kasutaja sisestab oma päringu eesti keeles ja saab intelligentse kasutajaliidese vahendusel vastuse samuti eesti keeles, tekstina või soovi korral tehiskõnes.

Sisu

Dialoogihalduris realiseeritakse infodialoogi juhtimise üldine mudel, mis võtab arvesse erinevates praktilistes infodialoogides kehtivad üldised seaduspärasused.

Sellise tarkvara loomiseks vajalik keeleressurss on märgendatud dialoogikorpus. Olemasolevas korpuses laiendatakse eeskätt simuleeritud dialoogide osakaalu, sest see on lihtsaim ja kiireim viis koguda ainevaldkonna-spetsiifilist materjali. Kogutud dialoogides märgendatakse dialoogiaktid ja analüüsitakse erinevate aktide väljendamise võimalusi eesti keeles, et tagada loodava liidese intelligentsus.

Liideses lõimitakse olemasolevad ja/või teiste keeletehnoloogiaprojektide toel loodavad eesti keele automaattöötluse vahendid: morfoloogiline analüüs ja süntees, õigekirjakontroll ja vigaste vormide korrigeerimine, nimega üksuste (pärisnimed, ajaväljendid jms) tuvastamine, tekst-kõnesüntees, võimalusel ka kõnetuvastus.

Ressursid

Eesti dialoogikorpus

Kinoagent

Aivo (võlur Ozi liides)

 

Tegevused dokumentidega