Projekti seis septembris 2012
Projekti alguseks oli EELex töötav vabavaraline sõnastikusüsteem, milles hallati 25 sõnastikku (EKI-s ja mujal) ja mis täitis oma kasutajate põhivajadused. Nüüdseks (september 2012) on sõnastike arv kasvanud 48-ni, sh 7 oskussõnastikku.
Sõnastike arvu kiiret suurendamist takistanud asjaolud on kõrvaldatud järgmisel viisil:
- Süsteem on ümber kirjutatud brauserisõltumatuks, välja arvatud harva vajaminevad funktsioonid: skeemieditor, morfoloogia lisamine ja automaatne klaviatuurivahetus. EELexi väga vanade versioonidega loodud sõnastikele saab brauserisõltumatust rakendada pärast nende korrastamist.
- EELexist on nüüd saadaval kasutaja enda serverisse installitav versioon (http://eelex.eki.ee/pub/Install/eeLex/eeLex_pakk_02juun11.tgz) ja olemas ka esimene kasutaja.
- Süsteemi dokumentatsioon on värskendatud ja lisatud EELexi kodulehele.
- Uue sõnastiku lisamine ja võimaliku olemasoleva materjali importimine ei vaja enam arendaja sekkumist.
- Mõistepõhiste struktuuride võimaldamiseks on sõnastiku lähtekeel viidud baasistruktuurist vaate parameetriks.
- Uute sõnastike baasistruktuuride ühtlustamise eesmärgil on loodud standardskeemid.
Eesti keele toe ning viidete ja päringute funktsionaalsuse osas on tehtud järgmised arendused:
- Morfoloogia andmebaasi (MAB) esialgne struktuur on valmis. Andmed lisamise järjekorras: tüvebaas, vormierandid, palatalisatsioon ja sõnamoodustuse andmed.
- Päringuvõimaluste laiendus EELexis: sama märksõna teistes sõnastikes, märksõna ühendid, link Google’i või teiste sõnastike veebiversioonide päringusse.
- Komplekspäring (kompromiss x-path’i ja mugava kasutajaliidese vahel) võimaldab teha keerukamaid päringuid: korraga mitut tunnust, otsingupiirkonna valik jm.
Taotluses lubatule lisaks on tehtud järgmised arendused:
- xmlStats on EELexi kõrvale loodud (pea)toimetaja tööriist sõnastiku XML faili analüüsimiseks ja kontrollimiseks ning skeemi otstarbekuse kohta järelduste tegemiseks.
- Osasõnastiku loomise vahend. Osasõnastiku genereerimine on mõeldud selleks, et võtta olemasolev rikkaliku infoga sõnastik taaskasutusse, luues temast mitmeid uusi, kitsama teemaga sõnastikke.